Powitanie

Foto
Edward Trojanowski
Prezes Zarządu

Mam zaszczyt zaprosić Państwa nad Zalew Zegrzyński, na teren objęty funkcjonowaniem Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego". Obszar położony nad rozległym akwenem Zalewu jest przystanią dla osób poszukujących spokoju i ciszy, a także chcących spędzać aktywnie czas. Naszą misją jest ochrona bogactwa przyrodniczego, wspieranie działań proekologicznych, rozwoju gospodarczego, turystyki, sportu i rekreacji, z wykorzystaniem tradycji historycznej i kultury lokalnej. Tylko współpraca mieszkańców obszaru Partnerstwa pozwoli, aby był to teren przyjazny dla zamieszkania i wypoczynku, dbający o zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy.

Związek obejmuje gminy miejsko-wiejskie (Radzymin, Serock) i wiejskie (Dąbrówka, Jabłonna, Nieporęt, Somianka, Wieliszew) na terenach powiatów legionowskiego, wołomińskiego i wyszkowskiego w województwie mazowieckim o powierzchni 733 km2, zamieszkanych przez około 85 tysięcy mieszkańców.

Niezaprzeczalnym atutem obszaru LGD jest specyficzny mikroklimat, nieskażone, zachwycające swym urokiem środowisko naturalne oraz zabytki, będące dowodem bogatej przeszłości.

Malowniczy teren położony jest w obrębie wpływów metropolii warszawskiej, o czym świadczy stała rozbudowa infrastruktury technicznej, która jest jednym z głównych czynników zainteresowania potencjalnych inwestorów. Znakomity dojazd nad okołozalewowe tereny pozwala turystom częściej odwiedzać urokliwe miejsca tętniące życiem i zapewniające niezapomniane wrażenia. Dużą rolę odgrywają na obszarze LGD prężnie rozwijające się gospodarstwa agroturystyczne, które oferują swym gościom wiele atrakcji.

W latach 2009-2014 Związek Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” realizując program LEADER przewiduje udzielenie pomocy w działaniach: różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, odnowa i rozwój wsi oraz małe projekty. Zachęcamy do składania wniosków, których pierwszy nabór przewidujemy w IV kwartale 2009 roku.

Serdecznie zapraszam do bliższego poznania Lokalnej Grupy Działania za pomocą kolejnych stron witryny, ufając że spełni ona wszystkie Państwa oczekiwania.

Edward Trojanowski
Prezes Zarządu

Zamknij Witryna Partnerstwa Zalewu Zegrzyńskiego wykorzystuje Cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych. Więcej informacji na stronie "Polityka dotycząca cookies i podobnych technologii".